Průvodce

Vítejte v průvodci pro zdravý spánek. Připravili jsme pro vás ty nejdůležitější rady, informace a často kladené dotazy.

Na co byste si měli dát pozor?

Tvrdost matrace

Matrace má kopírovat tvar těla, přizpůsobit se mu a podepřít ho. Matrace by měla být rozdělena na zóny. Při výběru si vyzkoušejte minimálně 10 min, jak se vám na matraci leží. Pro spáče s nižší hmotností je vhodná měkčí matrace, pro osoby s vyšší hmotností zase tužší. Můžete se řídit podle údajů zapsaných v tabulce u každého produktu, nebo dle našeho filtru, který vám pomůže s výběrem.

Délku matrace vybírejte s rezervou

Optimální šířka matrace je 90 cm, u dvoulůžka postačí 160 cm. Délka by měla přesahovat výšku spícího člověk o 15-20 cm. Pokud si nevíte rady s výběrem velikosti matrace, neváhejte se na nás kdykoli obrátit.

Výška matrace

Spěte alespoň 35 cm nad zemí! Obecně platí, čím vyšší matrace, tím vyšší komfort spaní.
Ideální výška lehací plochy postele je mezi 40-50 cm u starších lidí až 55 cm.

Matrace pro dvoulůžko

Na dvoulůžko doporučujeme samostatné matrace. Při rozdílnosti výšky a váhy spáčů, je vhodnější volit dvě samostatné matrace. Jako sjednocení lehací plochy doporučujeme Top ve velikosti celého dvoulůžka.

Pozor na výběr roštu

Rošt je velmi důležitý. Rošty splňují jeden z důležitých požadavků na zdravý spánek a tím je vzdušnost, díky které je matrace lépe odvětrávána. Lamelové nebo laťové rošty podporují a zlepšují ortopedické vlastnosti matrace a její životnost.

Doporučení pro alergiky

Myslete na alergie ještě před nákupem matrace. Pro osoby s alergiemi jsou vhodné zdravotní matrace z přírodních pěn či roun. Zvolte správné materiálové složení potahu, které může významně podpořit zdravý spánek. Výhodou je snímatelný a pratelný potah.

Výměna matrace pomáhá

Myslete také na výměnu matrace po rozumné době. Odborníci na zdravý spánek doporučují z hygienických hledisek, vyměnit matraci každých 5-10 let za novou.

Proč nešetřit na spánku?

Spánkem každý člověk stráví třetinu svého života, a proto je kvalita této oblíbené činnosti velmi důležitá. Výběr nové matrace a roštu, berte jako důležitou investici do budoucna. Rádi vám poskytneme konzultaci.

Často kladené dotazy

Nenašli jste co jste hledali?

Nevíte si rady? Zavolejte nám, rádi Vám poradíme.

+420 774 854 505